Aktualności

Aktualności (31)

Trzymetrowe moduły GRP produkcji Marplast trafiły dziś (1 czerwca) na plac budowy modernizowanej drogi krajowej 21 między Słupskiem a Ustką. Transport dziewięciu modułów z siedziby firmy w Małej Grzywnej na miejsce przeznaczenia nie był prosty, ale odbył się bez zakłóceń. Pierwsze cztery moduły po rozładunku trafiły od razu do wykopu i zostały wykorzystane do wykonania przepustu.

Wykonawcą rozbudowy drogi krajowej nr 21 jest firma Colas Polska. Zadanie obejmuje rozbudowę ok. 13 km DK-21 między Słupskiem a Ustką. W ramach prac budowlanych przewidziano wykonanie nie tylko nowej, asfaltowej nawierzchni, ale także konstrukcji jezdni wraz korektą łuków poziomych i pionowych, przebudowę skrzyżowań oraz montaż sygnalizacji świetlnych. W ramach przedsięwzięcia zostanie przebudowany most na Słupi oraz wybudowane trzy przepusty. Właśnie do ich wykonania posłużą moduły GRP z Marplastu – pierwsze produkty o tak dużej średnicy wykorzystane w budownictwie drogowym. Z pewnością nie ostatnie.

Z dumą informujemy, że Spółka z Grupy Blejkan, firma MARPLAST może pochwalić się wyprodukowaniem przepustów drogowych o wymiarach: 4 m x 3 m, grubość ścianki 75mm.
Oznacza to tylko jedno – rozpoczęcie współpracy z sektorem drogowym.

Marplast był Sponsorem Platynowym jubileuszowej, 20. edycji Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”.  Największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe firm i ekspertów zajmujących się technologiami bezwykopowymi odbyło się w dniach 21-23 czerwca 2022 r. w Tomaszowicach pod Krakowem.

Konferencja obfitowała w interesujące prelekcje, dostarczające uczestnikom eksperckiej wiedzy. W trakcie wykładu Mariusza Iwanejko z firmy Blejkan S.A. można było dowiedzieć się wszystkiego o renowacji kolektora Burakowskiego w Warszawie, do której wykorzystano moduły GRP naszej produkcji. Warto podkreślić, że była to jak dotąd największa w Polsce tego typu renowacja. Została ona nagrodzona statuetką TYTAN 2022 w kategorii Projekt Roku – Renowacja, dlatego cieszymy się, że mogliśmy dostarczać nasze produkty na tak ważny kontrakt renowacyjny.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się odwiedzić nasze dwa stoiska (zewnętrzne i wewnętrzne). Zadaliście Państwo mnóstwo ciekawych pytań, a rozmowy z Wami były dla nas prawdziwą przyjemnością. Doroczne święto branży bezwykopowej zgromadziło blisko 400 uczestników w Tomaszowicach oraz ponad 2000 unikalnych użytkowników online.

Z dumą informujemy, że jesteśmy Platynowym Sponsorem jubileuszowej, 20. edycji Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”.  Największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe firm i ekspertów zajmujących się technologiami bezwykopowymi odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2022 r. w Tomaszowicach pod Krakowem.

Odwrót pandemii pozwoli nam w pełni korzystać z możliwości osobistego kontaktu, dyskusji oraz wymiany doświadczeń i poglądów. Jest to szczególnie ważne w chwili, gdy globalna rzeczywistość stawia przed naszą branżą nowe wyzwania i zmusza do poszukiwania adekwatnych rozwiązań.

Dlatego tym bardziej warto spotkać się, by dyskutować na ważne dla branży tematy oraz inspirować się najnowszymi rozwiązaniami i trendami. Dla tych, którzy nie będą w stanie dotrzeć na Konferencję osobiście, wydarzenie zostanie udostępnione online za pośrednictwem platformy Akademia Inżynieria.com.

Agenda Konferencji została ułożona tak, by dostarczyć uczestnikom eksperckiej wiedzy, umożliwiającej podejmowanie w pracy zawodowej najlepszych decyzji. Przewidziano prelekcje, warsztaty praktyczne oraz dwa panele dyskusyjne: dotyczące zagadnień związanych z jakością w całym procesie inwestycyjnym oraz szans i zagrożeń wynikających ze zmieniającego się otoczenia biznesowego. Nie zabraknie także pokazów technologii.

Wraz z Organizatorem – Wydawnictwem Inżynieria Sp. z o.o. - serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji. Spotkajmy się na naszym dorocznym, branżowym święcie. Po to, by z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Agenda oraz szczegóły dostępne na stronie:

https://konferencje.inzynieria.com/ib2022

Rejestracja:

https://r.inzynieria.com/frontend/web/conference/apply/31?slug=ib2022

Od 10 do 12 maja Marplast będzie obecny na Targach WOD-KAN w Bydgoszczy. Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie w organizacji Targów, znów będziemy mogli się spotkać i porozmawiać.

Zapraszamy na stoisko 102. Do zobaczenia!

29 listopada br. BLEJKAN Holding Sp. z o.o., dzięki jednogłośnej decyzji wszystkich członków Zarządu Głównego Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, została Członkiem Wspierającym PZITS.

Wzięliśmy udział, jako Platynowy Sponsor, w największym w Polsce spotkaniu branżowym osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi, tj. w Międzynarodowej Konferencji, Wystawie i Pokazach Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”, która odbyła się w dniach 7–9 września 2021 r. w Dworze w Tomaszowicach k. Krakowa.

Jak co roku agenda konferencyjna wypełniona była ciekawymi prelekcjami oraz jakże potrzebnymi dyskusjami pomiędzy wszystkimi stronami procesu inwestycyjnego, a na naszym stoisku wystawienniczym przez wiele godzin mogliśmy rozmawiać z Państwem - naszymi Klientami i prezentować naszą ofertę.

Z przyjemnością informujemy, że spółka Marplast została Platynowym Sponsorem organizowanej już po raz dziewiętnasty Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”. To największe w Polsce spotkanie branżowe osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi odbędzie się w dniach 7–9 września 2021 r. w Dworze w Tomaszowicach k. Krakowa.

Z uwagi na pandemię COVID-19 ostatnia edycja wydarzenia odbyła się w formule hybrydowej. Zainteresowanie Konferencją było ogromne i przełożyło się na znaczną liczbę uczestników online oraz na tysiące osób śledzących relację live.

Wierzymy, że przynajmniej z częścią z Państwa uda nam się w tym roku spotkać na żywo, dlatego 19. edycja konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” również odbędzie się w formule hybrydowej. Jak zawsze agenda konferencyjna wypełniona będzie ciekawymi prelekcjami oraz tak potrzebnymi dyskusjami pomiędzy wszystkimi stronami procesu inwestycyjnego.

Zgodnie z formułą konferencji organizowanych przez Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o., program wydarzenia zostanie tak przygotowany, by w jak największym stopniu angażował uczestników do dyskusji – zarówno tych, którzy pojawią się na miejscu, jak i tych, którzy wybiorą obecność wirtualną – by pozyskana wiedza umożliwiła im podejmowanie w pracy zawodowej lepszych decyzji, popartych rzetelną wiedzą ekspercką.

Szczegóły na temat Konferencji dostępne na stronie:

https://konferencje.inzynieria.com/ib2021

Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na portalu Facebook:

https://www.facebook.com/events/404155574289281

Wraz z Organizatorami zapraszamy do udziału w Konferencji.

Do zobaczenia!                                                                               

Rury GRPipe® oraz panele GRPanel® to doskonałe rozwiązanie zarówno w przypadku renowacji sieci, jak i budowy nowych odcinków. Powstają z czystego tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym nasączanego żywicą poliestrową lub winyloestrową, są niezwykle wytrzymałe. Ich powierzchnia wewnętrzna jest całkowicie gładka, co sprawia, iż zbudowany bądź poddany renowacji fragment sieci ma doskonałe parametry hydrauliczne. W przypadku renowacji – parametry przewodów mogą być nawet lepsze niż przed realizacją prac.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów? Zobacz naszą najnowszą animację, w której przedstawiamy ich największe zalety.

 

Już w środę, 2 grudnia odbędzie się bezpłatny webinar „Renowacja kanalizacji grawitacyjnej o dużych przekrojach”, który organizujemy wraz ze spółką BLEJKAN.